Pielęgnacja ciała

Lipoliza

Podczas lipolizy iniekcyjnej tkanka tłuszczowa jest likwidowana poprzez podawanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu. Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Istotne jest to, że pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą. Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Jednak taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Aby złagodzić wymienione dolegliwości, stosuje się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe. Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności, pobyt w klinice nie jest konieczny. Zabieg trwa średnio do 30 minut, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek. Lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Zabieg umożliwia pozbycie się takich problemów jak:   fałdy tłuszczu na brzuchu, podwójny podbródek, poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach, fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber, otłuszczony, tzw. byczy kark, ginekomastia męska, zbyt grube pośladki, uda, kolana, za szerokie biodra. Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala na utratę nawet 4-5 cm w obwodzie w miejscu, gdzie został wstrzyknięty preparat. Jeżeli ilość tkanki tłuszczowej jest niewielka, do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarczą nawet dwa lub trzy zabiegi. Lipoliza iniekcyjna pozwala na zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud, ramion lub innych części ciała, w których ilość komórek tłuszczowych jest według pacjenta zbyt duża.  

Umów się na zabieg powrót

Lipolaser

to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem (tzw. zimnym laserem), który emituje światło długości 650 nm. Wiązka światła przechodzi przez powierzchnię skóry, trafiając bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Pod wpływem działania lasera dochodzi do reakcji chemicznej, której efektem jest rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Trafiają one do układu limfatycznego, a następnie są wydalane z organizmu. Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadza innych tkanek czy naczyń krwionośnych. Lipolaser to jedna z najnowszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Jest skuteczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Efektem jest wysmuklenie sylwetki, redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry. Lipolaster skutecznie rozbija miejscowo zalegającą tkankę tłuszczową, co daje efekt w postaci wysmuklenia, wyszczuplenia i redukcji cellulitu. Różnicę można zauważyć już po 1 zabiegu. 

  zmniejszenie obwodów ciała, wymodelowanie sylwetki, poprawa jędrności skóry, wyrównanie powierzchni skóry, redukcja cellulitu, wymodelowanie sylwetki, poprawa metabolizmu.   Na wybraną partię ciała zakłada się specjalne głowice, które emitują wiązki światła lasera. Zabieg trwa od 10 do 40 minut, w tym czasie osoba poddawana zabiegowi może się zrelaksować. Zabieg jest bezbolesny, lecz może być odczuwane lekkie uczucie ciepła. Lipolaser wykonuje się w miejscach, w których zwykle gromadzi się tkanka tłuszczowa, czyli na brzuchu, udach, pośladkach, boczkach, ramionach, łydkach, a także na podbródku. Zabiegi lipolaserem zwykle nie przynoszą niepożądanych skutków ubocznych. Po zabiegu nie pozostaje żaden ślad na skórze, a pacjent może natychmiast wrócić do codziennych czynności. Krótko po zabiegu nie należy stosować na skórę środków rozgrzewających. A do 2 tygodniu po zakończeniu zabiegów unikać opalania.  

powrót Umów się na zabieg

Kriolipoliza

to zabieg medycyny estetycznej polegający na zamrażaniu tłuszczu, co skutkuje zmniejszeniem podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnie stworzonego do tego urządzenia Zeltiq. Kriolipoliza zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej o ok. 30 - 40%. Ostateczne rezultaty widoczne są po czterech miesiącach i utrzymują się u pacjenta pół roku od tego czasu. Komórki poddaje się mocnemu zamrożeniu w kilku pojedynczych seriach. Wszelkie narządy i naczynia krwionośne mieszczące się bezpośrednio obok nich nie reagują na niskie temperatury, dlatego zamrażanie może być bezpieczne dla całego organizmu. Po zamrożeniu obumarła tkanka jest wydalana w normalnym procesie metabolicznym. Ta metoda polecana jest dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z małych partii ciała, np. z twarzy, brzucha, dolnej i górnej partii ud. W tych miejscach wykonanie kriolipolizy jest najbardziej skuteczne. Efekty widać najwcześniej po miesiącu od zabiegu, kiedy całkowicie zakończy się metabolizacja obumarłych komórek tłuszczowych. Przeciwskazania: kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby cierpiące na chorobę Raynauda, krioglobulinemię, hipoproteinemię, seniorzy chorujący na cukrzycę, osoby o niskim ciśnieniu lub źle reagujące na zimno, osoby cierpiące na choroby wątroby, osoby z rozrusznikiem serca lub innym wszczepionym medycznie urządzeniem. 

Umów się na zabieg powrót

fale radiowe FM

podczas zabiegów wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. Fale radiowe działają w obrębie skóry właściwej, stymulując fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Fale radiowe przekazują energię cieplną do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Intensywny miejscowy wzrost temperatury (45-60 st.C) powoduje, że włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, napięciu i jednoczesnej stymulacji. Podczas zabiegu pobudzony zostaje układ limfatyczny i krwionośny, a ponadto zwiększa się metabolizm w tkankach.

Fale radiowe RF docierając do głębokich warstw skóry i adipocytów (czyli komórek tłuszczowych) przyspieszają wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz aktywizują wydzielanie kwasów tłuszczowych. Tłuszcz, który przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie do układu krwionośnego jest trawiony i wydalany poza organizm. Dzięki temu zabieg falami RF skutecznie redukuje tkankę tłuszczową i cellulit oraz podnosi i uelastycznia piersi. 
Wskazania: redukcja cellulitu, redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry ramion, pośladków, brzucha i ud. Np. po gwałtownej utracie wagi, kształtowanie sylwetki po porodzie, likwidacja zwiotczeń wybranych partii ciała, zmniejszenie blizn i rozstępów poprawa jędrności i sprężystości skóry wyszczuplenie i modelowanie wybranych partii ciała poprawa jakości skóry ciała.  

Umów się na zabieg powrót

Liposukcja ultradźwiękowa

to alternatywa dla chirurgicznego zabiegu odsysania tłuszczu. To metoda bezinwazyjna i bezpieczna, przynosząca szybkie i widoczne efekty. Stosuje się ją zarówno u osób, które chcą zredukować ilość tkanki tłuszczowej, jak i w celu usunięcia cellulitu i poprawy kondycji skóry. Liposukcja ultradźwiękowa rozpoczyna się od pokrycia skóry warstwą żelu. Następnie kosmetolog robi masaż w tym rejonie, za pomocą głowicy, która emituje promieniowanie podczerwone. Jest ona podpięta do odpowiedniego urządzenia. Podczerwień sprawia, że tkanki rozgrzewają się. Następnie używa się głowicy ultradźwiękowej, która rozbija komórki tłuszczowe.   Liposukcja ultradźwiękowa to wciąż dość nowa metoda walki z tkanką tłuszczową i cellulitem. Z roku na roku zyskuje ona coraz większą popularność. Dzieje się tak z wielu powodów. Do tych najważniejszych zaliczyć można bezpieczeństwo i szybkie efekty. Nie bez znaczenia jest też coraz niższa cena liposukcji ultradźwiękowej i coraz większa liczba miejsc, w których można takiemu zabiegowi się poddać. Ceny jednego zabiegu rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych.   Liposukcja ultradźwiękowa rozpoczyna się od pokrycia skóry warstwą żelu. Następnie kosmetolog robi masaż w tym rejonie, za pomocą głowicy, która emituje promieniowanie podczerwone. Jest ona podpięta do odpowiedniego urządzenia. Podczerwień sprawia, że tkanki rozgrzewają się. Następnie używa się głowicy ultradźwiękowej, która rozbija komórki tłuszczowe.   Dzięki liposukcji ultradźwiękowej możemy wymodelować sylwetkę koncentrując się na najbardziej problematycznych miejscach. Poddaje się je działaniu ultradźwięków, które docierają do podskórnej tkanki tłuszczowej i ją rozbijają. Wibracje ultradźwiękowe mają wysoką częstotliwość, która zwiększa metabolizm komórek i rozdrabnia nawet zwapnienia. Zabieg przyspiesza też krążenie krwi, co ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.   Na efekty liposukcji ultradźwiękowej nie trzeba długo czekać. Można je zauważyć już po pierwszym zabiegu. To przede wszystkim zwiększenie elastyczności i ujędrnienie skóry, ale to nie wszystko. Przed wykonaniem liposukcji ultradźwiękowej wykonuje się pomiary ciała, które powtarza się bezpośrednio po zabiegu. W ciągu 30 minut można stracić nawet kilka centymetrów w obwodzie, a zaraz po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności bez żadnych ograniczeń.   Zabieg liposukcji ultradźwiękowej ma postać przyjemnego mikromasażu, do którego nie trzeba specjalnie przygotowywać się. Jedyne zalecenie jest takie, aby kilka dni przed planowanym zabiegiem, pić więcej wody niż zwykle. Trzeba jednak pamiętać, że pierwszy zabieg liposukcji ultradźwiękowej to dopiero początek. Dla dobrych i trwałych efektów zaleca się wykonywanie ich w cyklach, po kilka, kilkanaście wizyt, raz lub dwa razy w tygodniu. Między zabiegami należy pamiętać o tym, aby zwiększyć ilość przyjmowanych płynów o około 1-1,5 litra dziennie. Jest to niezbędne dla uzyskania odpowiedniego efektu liposukcji ultradźwiękowej, ponieważ woda uwadnia tkankę tłuszczową, a to pomaga w jej rozbiciu i usunięciu. Tłuszcz eliminowany jest z organizmu przez układ limfatyczny i moczowy.

Umów się na zabieg powrót

Body wrapping

to zabieg kosmetyczny, który dzieli się na dwa etapy. W pierwszym należy nałożyć na skórę dowolnie wybrany kosmetyk. Może to być jakiś balsam do ciała, żel, olejek, aktywne serum modelujące brzuch i pośladki albo specjalny kosmetyk do domowej wersji tego zabiegu. Body wrapping w drugim etapie polega na owinięciu ciała folią spożywczą (całego ciała lub jedynie wybranego fragmentu, np. talii). Ucisk, jaki wywołany jest owinięciem, pobudza krążenie.
Body wrapping wiąże się pobudzeniem krążenia krwi i limfy, a to z kolei powoduje:
przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie, zmniejszenie obwodu ciała, ujędrnienie skóry, wygładzenie skóry, nawilżenie skóry, zredukowanie cellulitu, poprawę stymulacji mikrokrążenia, poprawę ogólnego stanu skóry.  

Body wrapping to zabieg kosmetyczny, który można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Wtedy do jego wykonania można użyć następujących produktów: błoto mineralne – poprawia krążenie, łagodzi bóle reumatyczne i po urazach, wspomaga leczenie łuszczycy i trądziku, cynamon – przyspiesza spalanie tłuszczu, czekolada – intensywnie wygładza, rewitalizuje zmęczoną skórę, redukuje cellulit. Aby zwiększyć efekt body wrappingu, zaleca się połączenie go z innym zabiegiem kosmetycznym, np. z masażem antycellulitowym lub bańką chińską.  

Umów się na zabieg powrót

Elektrostymulacja

stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Oprócz tego efektami elektrostymulacji są poprawa wyglądu sylwetki, rozbicie cellulitu i spalenie tkanki tłuszczowej, poprawa dotlenienia skóry, przyśpieszenie produkcji kolagenu i elastyny, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych i ogólna poprawa odporności.   Elektrostymulacja uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Zwiększa sprawność mięśni i zmniejsza obwód tkanki tłuszczowej. Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej pokazują się na brzuchu i udach. Kobiety często stosują ten zabieg w celu podniesienia pośladków.   W medycynie elektrostymulacja ma opinie bardzo pozytywne zwłaszcza w zastosowaniu rehabilitacyjnym oraz przy zmniejszaniu bólu, np. kręgosłupa. Często jest elementem wspierającym fizykoterapię.   Zabiegi wykorzystujące elektrostymulację zalecane są przede wszystkim osobom, które z różnych względów mają ograniczone możliwości wykonywania tradycyjnych ćwiczeń fizycznych. Dotyczy to więc osób otyłych, po przebytych kontuzjach, z problemami stawowymi czy osłabionych przez różne choroby.   Poza statyczną elektrostymulacją możliwe jest też przeprowadzanie treningów, podczas których do skóry przymocowuje się elektrody. Jest to trening EMS, który pozwala na skrócenie czasu ćwiczeń przy jednoczesnym zwiększeniu ich skuteczności. Na taką formę urozmaicenia aktywności decydują się osoby regularnie uprawiające sporty i niektórzy zawodowi sportowcy.  

Umów się na zabieg powrót