Peelingi chemiczne

Jest jedną z odmian peelingu, której zadaniem jest usunięcie martwego naskórka, poprzez nałożenie na skórę mieszanki chemicznej składającej się z odpowiednich substancji.
Rodzaje peelingów:
- peeling powierzchniowy – w którym usuwany jest naskórek w celu likwidacji niewielkich zmarszczek, usunięcia trądziku oraz małych przebarwień.
- peeling średnio głęboki – polegający na oczyszczeniu naskórka i skóry właściwej, dzięki któremu zmniejszymy głębsze zmarszczki, blizny na skórze oraz poważniejsze przebarwienia.
- peeling głęboki – jest rodzajem peelingu chemicznego, który działa tak jak peeling średnio-głęboki, ale do jego wykonania używa się silniejszych roztworów chemicznych. Jego wykonanie zaleca lekarz, głównie w przypadku bardzo głębokich blizn i uszkodzeń skóry.

Na zdjęciu peeling chemiczny + maska kolagenowa. 

powrót Umów się na zabieg

Oczyszczanie wodorowe

Polega na wprowadzaniu wgłąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Cząsteczki te rewelacyjnie oczyszczają komórki skóry oraz neutralizują wolne rodniki na jej powierzchni.
Oczyszczanie wodorowe to zabieg wyjątkowo skuteczny i przynoszący widoczne rezultaty natychmiast. Jest to terapia bezinwazyjna i całkowicie bezbolesna.

Oczyszczanie wodorowe zaleca się w przypadku:
- skóry zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku
- skóry odwodnionej
- skóry wymagającej dogłębnego oczyszczenia
- skóry suchej, a także normalnej, tłustej i mieszanej, skóry trądzikowej oraz naczynkowej 
Przeciwwskazaniem do oczyszczania wodorowego są:
nowotwory, alergie, cukrzyca, infekcje, epilepsja, a także nadwrażliwość na działanie prądu, aktywna opryszczka oraz instrumenty medyczne i elektroniczne obecne w ciele. Zabieg wykluczony jest także w ciąży oraz w czasie karmienia piersią.

powrót Umów się na zabieg

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

To skuteczna metoda walki z niedoskonałościami cery: - objawami fotostarzenia skóry, - utratą jędrności skóry, - bliznami potrądzikowymi, pozabiegowymi, - drobnymi zmarszczkami, - przebarwieniami, - suchą skórą, wymagającą nawilżenia. Zabieg to technologia kontrolowanego nakłuwania skóry. Głowica aparatu wyposażona jest w kilkadziesiąt mikroigiełek. Skórę w wybranym obszarze np. twarzy, szyi, dekoltu, nakłuwa się i dochodzi do pobudzenia komórek naskórka. Poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Mezoterapia to bezpieczny zabieg – metoda jest ściśle kontrolowana, sterylna, możliwy jest szybki powrót do codziennych aktywności, rekonwalescencja nie jest potrzebna. Po zabiegu skóra może być bardziej zaczerwieniona. Nie jest to skutek uboczny, a pożądany rezultat, który oznacza, że skóra została pobudzona do regeneracji. Przeciwwskazania to: ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry, otwarte rany, poparzenia i znamiona, niektóre choroby np. nowotwory, zakażenia bakteryjne, trądzik.  
fot. Freepic 

powrót Umów się na zabieg

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Do zalet peelingu kawitacyjnego należą usunięcie ze skóry zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń, stymulacja odnowy komórek oraz poprawa nawodnienia skóry.    
fot. Freepic 

Wskazania do jego wykonania to między innymi:   przetłuszczająca się skóra, 
rozszerzone pory i zaskórniki, 
trądzik pospolity, 
zmęczona, odwodniona skóra, wymagająca regeneracji (na przykład na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce), 
skóra z przebarwieniami, 
brak jędrności i sprężystości skóry.

powrót Umów się na zabieg

Sonoforeza 

znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce jako masaż ultradźwiękowy. Zabieg na twarz powoduje poprawę ukrwienia skóry i jest wykorzystywany w celu wtłoczenia w głębsze warstwy preparatów regenerujących i nawilżających. Sonoforeza ma za zadanie transport witamin w głąb skóry. 
Wpływa na: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, aktywację metabolizmu komórkowego, zwiększone oddychanie komórkowe. Sonoforeza to również rodzaj zabiegu na cellulit.  
Stosowana jest również do:
leczenia trądziku pospolitego, leczenia trądziku różowatego, regeneracji skóry, spłycania zmarszczek,   ujędrniania, regenerowania i nawilżania skóry, stymulacji pracy mięśni, niwelowania złogów tłuszczowych, likwidowania przebarwień, wygładzania skóry.    
Przeciwwskazania:    
ciąża i karmienie piersią, rozrusznik serca, choroby krążenia, nowotwory, wysoka gorączka.     
Zabieg wykorzystuje fale akustyczne. Za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, wprowadzone są w głąb skóry rozmaite substancje. Głębokość wnikania witamin zależy od częstotliwości ultradźwięków, ich mocy i okresu oddziaływania.  
Sonoforeza natychmiastowo poprawia wygląd skóry. Zabieg jest bezbolesny. Znacznie rozjaśnia powstałe na skórze plamy i przebarwienia, zmniejsza widoczność blizn. Zabieg nawilża skórę i dogłębnie ją dotlenia. Wzmożona jest także produkcja elastyny oraz kolagenu. Po zabiegu skóra jest wyraźnie odświeżona, odmłodzona i zregenerowana. Sonoforezę można wykonać jednorazowo lub zastosować serię zabiegów. 

Umów się na zabieg powrót

Plasma pen

Jedno z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej to zabiegi z zastosowaniem mikrowiązki plazmy do niechirurgicznego liftingu skóry. Działanie plazmy jest ograniczone do naskórka, dzięki czemu rekonwalescencja pacjenta i wyłączenie go z codziennych aktywności jest krótkie. Bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż kryjący. Dzięki sublimacji komórek naskórka wiązkę plazmy wykorzystuje się także do usuwania zmian skórnych. W porównaniu do zabiegów chirurgicznych rekonwalescencja jest niezwykle krótka, nie ma krwawienia i długotrwałego obrzęku. Ruchomość i funkcja okolic zabiegowych jest zachowana, nie ma szwów i przedłużonego gojenia. Obkurczenie skóry jest widoczne od razu po zabiegu. Całkowity efekt zabiegu ocenia się po 4 tygodniach. Zabieg jest poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego, dzięki czemu procedura jest bezbolesna. Efekty wywołane mikro wiązką plazmy (strupki) można zamaskować korektorem lub podkładem do makijażu, dzięki czemu nie są widoczne dla otoczenia. Zabieg może wymagać powtórzeń dla osiągnięcia pełnego efektu estetycznego – kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 4 – 6 tygodni. 

Efekty zabiegów są długotrwałe, przeważnie minimum 3 lata, i zależą głównie od postępu naturalnych procesów starzenia. Celem odświeżenia i pogłębienia efektów, zabieg można powtórzyć wielokrotnie.  
Zabieg stosuje się do: 
usuwania nadmiaru skóry powiek, usuwania znamion, kurzajek, brodawek, pieprzyków, naczyniaków, odcisków, plastyki zmarszczek przed usznych, plastyki zmarszczek palacza, lifting szyi, dekoltu, usuwania zmian barwnikowych (przebarwienia, plamy soczewicowate), leczenie trądziku aktywnego, usuwania blizn potrądzikowych, blizn pooperacyjnych, rozstępów.
Usuwania nadmiaru skóry z okolic kolan i łokci oraz nadmiernego rogowacenia naskórka.
Regeneracja skóry dłoni. 
Przeciwwskazania do zabiegów: skóra poddana zabiegowi złuszczającemu (odstęp min. 2 tygodnie w zależności od rodzaju zabiegu), stosowanie lasera w tej samej okolicy zabiegowej – odstęp 2 – 4 tygodni, ciąża, zmiany opryszczkowe aktywne w dniu zabiegu, stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu, wszczepiony rozrusznik serca, choroba nowotworowa, padaczka.

powrót Umów się na zabieg

Retix C 

to intensywna kuracja złuszczająca dla skór borykających się z oznakami starzenia, poszarzałych i wymagających ujędrnienia. 
Retix C wykorzystuje działanie wysoko stężonych antyoksydantów, retinolu i witaminy C.    
Efekt jaki uzyskuje się już po pierwszym zabiegu to rozjaśnienie, zmiana kolorytu skóry, poprawa mikrokrążenia, spłycenie drobnych zmarszczek, redukcja stanów zapalnych widocznych na skórze, redukcja łojotoku.    
Bezpośrednio po zabiegu odczuwane jest silne napięcie skóry, które z czasem ustępuje i oznacza, że rozpoczął się proces intensywnego złuszczania.  

Umów się na zabieg powrót

Oxygeneo 

to zabieg, który zapewnia odmłodzenie, odżywienie i rozjaśnienie skóry. Inspiracją do jego stworzenia były gorące źródła, znane z właściwości dotleniających skórę. Podczas pierwszej fazy zabiegu dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy skóry, tworząc tym samym idealne środowisko do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych. 

Jednocześnie na powierzchni skóry dochodzi do połączenia kapsułki i żelu, w wyniku którego wytwarzana jest niezliczona ilość mikropęcherzyków bogatych w CO2. Mikropęcherzyki pękając delikatnie na powierzchni skóry wywołują fizjologiczną reakcję organizmu, zwaną „efektem Bohra”, polegającą na:   wysyłaniu krwi bogatej w O2 do obszaru zabiegowego skóry, zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włoskowatych, zwiększeniu metabolizmu komórek skóry.  

powrót Umów się na zabieg

darsonval

to urządzenie wykorzystywane do zabiegów kosmetycznych. Może być stosowane nie tylko na skórę, ale również i włosy. Jego działanie opiera się na zastosowaniu tzw. prądów d’Arsonvala, czyli prądów o wysokiej częstotliwości i gasnącym przebiegu fali. Urządzenia posiadają zwykle płynną regulację natężenia, dzięki czemu można je dostosowywać indywidualnie, mając na względzie subiektywne odczucia pacjenta. Stymulowanie skóry prądem za pomocą urządzenia Darsonval nie pobudza mięśni, a ma działanie: oczyszczające, antybakteryjne i bakteriobójcze (stąd często urządzenie jest wykorzystywane w ramach przygotowań do zabiegu, ale i po zabiegu, gdy konieczna jest dezynfekcja skóry), przeciwgrzybiczne, przyspieszające proces regenerowania się naskórka, pobudzające wzrost włosów oraz zapobiegające ich wypadaniu, gdy jest stosowane na skórę głowy.  

Umów się na zabieg powrót